הפעם הראשונה ממש כואבת? מדריך לנערות

לא. אבל לפעמים יש קצת כאב וזה בסדר!

אם כואב אז למה?

האזור של הנרתיק שלנו, לתוכו נכנס הפין, הוא אזור רגיש ונהדר. כשאתן מרגישות חשק מיני, עוררות מינית, כשאתן ממש מוכנות "לקפוץ עליו" (: זה אומר שגם הנרתיק מתכונן. כל האזור הופך להיות רטוב יותר (וזה טוב!) והנרתיק משתנה קצת באורך שלו, גדל ומשתחרר, ממש כאילו הוא מתכונן שמשהו יכנס אליו.

הפעם הראשונה כואבת?


לעומת זאת, אם אנחנו מנסות לקיים יחסי מין כשאין לנו ממש חשק, או כשאנחנו ממש מפחדות, האזור לא מוכן, השרירים שמסביב יתכווצו כדי לשמור עלינו, ולפעמים זה יכול לגרום לתחושות אחרות, פחות נעימות, כי כשאין רטיבות והאזור קצת יבש, הפין יכול  ליצור הרבה חיכוך כשהוא נכנס ויוצא מהנרתיק.

הדרך הכי טובה לקיים יחסי מין

הגוף שלנו הכי מוכן לקיים יחסי מין כשאנחנו ממש רוצות, כשיש לנו חשק, ואפילו יותר טוב, אחרי שאנחנו הגענו כבר לאורגזמה, כי אז האזור כבר ממש רטוב, משוחרר ומוכן.

אם יש לנו בן זוג נהדר, ואנחנו יכולות לדבר איתו ולהגיד לו אם נעים לנו או לא, לספר לו שאנחנו מפחדות, להדריך אותו שיכנס לאט, או להפסיק לרגע, ללמד אותו לגעת בנו בדרך שתהיה לנו הכי הכי נעימה, זה כנראה אומר שיחסי המין בפעמים הראשונות יהיו תהליך מקסים של למידה והתנסות. למידה שלך את הגוף שלך, שלו את הגוף שלו, ושל שניכם יחד. (ודרך אגב בכל פעם עם כל שותף חדש יש למידה משותפת שוב).

הדרך הכי טובה לקיים יחסי מין

ומה לגבי קרום הבתולין?

הוא לא תמיד נקרע בפעם הראשונה. לרוב, הוא פשוט נמתח, במיוחד אם יחסי המין היו עדינים ואיטיים בפעמים הראשונות. אם הוא נקרע קצת, לפעמים זה יצור קצת דימום, אבל זה ממש לא חייב לכאוב.

ומה לגבי פורנו?

מה שראית בפורנו ממש לא מייצג את המצב במציאות, ואולי כדאי שאת ובן הזוג שלך תדברו על זה לפני שתנסו לקיים יחסי מין. בפורנו זה מאד נדיר שמראים אשה שבאמת נהנת, שבאמת מגיעה לאורגזמה. 

בפורנו לא מראים כמה אנחנו צריכים לנסות ולטעות עד שאנחנו מוצאים את מה שהכי מתאים ונעים לנו ולבן הזוג שלנו ובטוח לא מראים שלפעמים אין לנו חשק (גם לגבר וגם לאשה).

ומה עוד? בפורנו לא מראים שיש עוד המון ביחסי מין מלבד חדירה של פין לתוך הנרתיק. יש כל כך הרבה לנסות ולהתנסות בו : עיסויים, ליטופים, מגע שהוא לא באיברי המין בכלל ויכול להיות נעים וארוטי, מין אוראלי, שיחות אל תוך הלילה, צפייה בסרט רומנטי ועוד ועוד ועוד…

יעל זעירי

יעל זעירי

פיזיותרפיסטית ומורה ליוגה, עוסקת בטיפול בכאב ובשיקום רצפת אגן. מאוהבת בגוף האנושי ומאמינה גדולה ביכולת שלו להחלים. ומה עוד? חנונית על!

תגובה אחת

  1. יעל,
    כתיבה מחכימה כתמיד.
    יש תופעה שהיום היא ידועה ונפוצה מאד בקרב האוכלוסיה ( 70% מהנשים, 50% מהגברים) שבו הגוף לא מתואם עם החשק ולהפך.
    זאת אומרת שלמרות שמשהו נעים לנו ואנחנו רוצים, הנרתיק יכול להשאר יבש. זה טבעי ונורמלי וחשוב שנשים תדענה שאם הגוף שלהן לא מגיב כמו שהם צופות שהוא יגיב, זה בסדר ושום דבר אצלן לא פגום.
    ובאותו הנושא, חשוב להכיר לנשים שחוות מצב יובש שיש מוצרי סיכה שיכולות לשדרג להן את החוויה. ניתן לרכוש בכל פארם בעלות שווה לכל כיס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הניוזלטר שלי הכי מרתק בעולם!
אני רוצה שתרשמי ותצטרפי למסע

הניוזלטר מגיע פעם בחודש למייל

הדברים הכי מעניינים על רצפת האגן והגוף, סיכומי מאמרים, סודות מהקליניקה

שיעורי יוגה מיוחדים בנושאים שונים

רעיונות איך לשלב את היוגה בחיי היום יום

הניוזלטר שלי הכי מרתק בעולם!

אני רוצה שתרשמי ותצטרפי למסע