דרך אחרת לחשוב על חשק מיני

על מה את חושבת כשאת שומעת את צמד המילים הזה: חשק מיני?

לחלקנו יש יותר ממנו, לחלקנו יש פחות ממנו (נכון גם לגברים דרך אגב), אבל מה שבטוח – חשק מיני יכול להשתנות, כי נולד תינוק, כי אנחנו בתקופת מבחנים, כי התחלנו את גיל המעבר, כי אנחנו בתקופה לחוצה בחיים ועוד…. כשהוא משתנה, זה לא קל לנו. החשק המיני הוא לפעמים חלק מהזהות שלנו, ולא רק שלנו. שינוי בחשק מיני מציב אתגרים גם למערכות היחסים שלנו.

דרך אחרת לחשוב על חשק מיני והקשר בין חשק מיני לפיזיותרפיה של רצפת האגן
מעניין לחפש צילום אבסרקטי שיכול להתאים לחשק מיני

אז מה הקשר בין חשק מיני לפיזיותרפיה של רצפת האגן

אחד הדברים שאני הכי אוהבת בקליניקה שלי, זה שהיא מקום לדבר על הכל. על רגעי אושר, על רגעי קושי בחיים, על תקופות מורכבות בזוגיות, על כל הרגשות שמגיעים כשאנחנו הופכות לאמהות (טובים ורעים) וכמובן, גם על מיניות. אי אפשר להפריד בין טיפול פיזיותרפיה לרצפת האגן לבין שיחה על מיניות, כי: אנחנו מתעסקות בדיוק באזור בגוף שקשור למיניות ומכיוון שבעיות שקשורות לרצפת האגן יכולות להקשות על מיניות ותפקוד מיני. נקודה למחשבה : כל אזור בגוף יכול להיות קשור למיניות, לא רק איברי המין שלנו, והאיבר החשוב ביותר הוא כמובן המוח.

חשוב לדעת, אני לא מטפלת מינית, ופעמים רבות מטופלות שלי, מקבלות במקביל טיפול אצל מטפלת מינית מוסמכת (רשימה של מטפלים ומטפלות מוסמכות תוכלו למצוא באתר של איט"ם).

דרך אחרת לחשוב על חשק מיני והקשר בין חשק מיני לפיזיותרפיה של רצפת האגן

למה בעצם זה חשוב להתעסק בחשק מיני

אי אפשר לטפל בבעיות רצפת אגן מבלי להתעסק במיניות וחשק מיני. הנה כמה דוגמאות:

כשאשה חווה כאבים ביחסי מין, זה הדבר הכי הגיוני בעולם שהחשק המיני שלה יפחת. מי רוצה להכנס בכלל לסיטואציה שתגרום לה לכאבים? בקליניקה אנחנו מבינות יחד איך להפסיק את הקישור שהמוח יצר בין אינטימיות מינית לבין כאב, ומתקדמות ביחד למצוא חיבור אחר לאזור רצפת האגן, חיבור שיאפשר סקרנות, חקירה, הנאה ועונג.

הקשר יכול להיות כמובן גם הפוך, אם אין לנו חשק מיני, ואנחנו מקיימות יחסים בכל זאת (ועל הסיבות כך אפשר לדבר בעוד 20 פוסטים, אנחנו מרגישות שזה התפקיד שלנו, אנחנו רוצות לשמח את בן הזוג, אנחנו חוששות מה יקרה אם נגיד לא ועוד ועוד ועוד), אם יחסי מין מתרחשים בלי הרטיבות והשינויים הפיזיולוגים שקורים בנרתיק שלנו כשאנחנו בעוררות מינית, יכול להיות חיכוך חזק מדי, אולי נחווה כאב או תחושה לא נעימה ולעיתים שרירי רצפת האגן יגיבו לכך בכיווץ יתר.


אסתר פרל, גורו מיניות ויחסים, בהסבר מרתק על חשק מיני

אז מה אנחנו יכולות לעשות כדי לשנות, כדי לשפר, כדי לחשוב על החשק המיני שלנו? הנה הצעה נהדרת מאסתר פרל: משהו לחשוב עליו ולדבר עליו עם בן הזוג. כל מה שצריך לעשות הוא שכל אחד ישלים את המשפט "אני מכבה את החשק המיני שלי כש____" כשהרעיון הוא להבין כמה חשק מיני הוא דבר מורכב, ומושפע מכמה אנחנו מאושרים בחיים באותו הרגע, רגועים, אוהבים את הגוף שלנו ועוד.

הנה כמה דוגמאות למה שאנשים אומרים כששואלים אותם את השאלה הזו:

  • "אני מכבה את החשק המיני שלי כשאני מסתכלת על האימיילים שלי לפני השינה"
  • "אני מכבי את עצמי כשלא היה לי זמן ללכת לחדר כושר"
  • "אין לי חשק כשאני צריך להוריד 20 כריות מהמיטה"

אסתר פרל מדגישה "לתשעים אחוז מהתשובות אין קשר ליחסי מין כשלעצמם. יש להם קשר לתחושה כבויה מבפנים." "

פרל מציעה גם להפוך את המשחק ולהגיד "יש לי חשק מיני כש…" והנה כמה דוגמאות: "יש לי חשק מיני כש…אני יוצאת לרקוד". "יש לי חשק מיני כשאני אומרת את מה שאני רוצה לומר". "יש לי חשק מיני כשאני בטבע, כשאני פוגש אנשים, כשיש לנו זמן לצאת יחד".

"יש לי חשק מיני כשאני רואה את בן/בת הזוג שלי עושה משהו שהוא מלא תשוקה לגביו, כשהוא גורם לי לצחוק, כשהוא מפתיע אותי."כשהיא מתלבשת אחרת, כשהיא מכניסה אלמנט לא ידוע".

ואם יש חשק מיני, ובכל זאת משהו לא עובד טוב?

לפעמים יש לנו הרבה חשק מיני (נהדר!) ועדין אנחנו נתקלות בקשיים. בקליניקה אנחנו מדברות גם על קשיים להגיע לאורגזמה, על סיבות לכאבים ביחסי מין, על שרירי רצפת אגן מכווצים ביתר, או על חולשה ברצפת אגן, שמקשה על הנאה ביחסי מין כמו בעבר.

אל תוותרי על המיניות ועל החשק המיני שלך! יש כל כך הרבה אנשי מקצוע טובים, שרוצים לעזור ולשפר את המצב. אני, תמיד, תמיד פה, כדי לעזור, לייעץ, או להפנות לאיש מקצוע אחר. מוזמנת לשלוח הודעה.

יעל זעירי

יעל זעירי

פיזיותרפיסטית ומורה ליוגה, עוסקת בטיפול בכאב ובשיקום רצפת אגן. מאוהבת בגוף האנושי ומאמינה גדולה ביכולת שלו להחלים. ומה עוד? חנונית על!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הניוזלטר שלי הכי מרתק בעולם!
אני רוצה שתרשמי ותצטרפי למסע

הניוזלטר מגיע פעם בחודש למייל

הדברים הכי מעניינים על רצפת האגן והגוף, סיכומי מאמרים, סודות מהקליניקה

שיעורי יוגה מיוחדים בנושאים שונים

רעיונות איך לשלב את היוגה בחיי היום יום

הניוזלטר שלי הכי מרתק בעולם!

אני רוצה שתרשמי ותצטרפי למסע