פסרי לצניחה ודליפת שתן

בתחילת ספטמבר התייצבנו כולנו, 35 פיזיותרפיסטיות רצפת אגן מרחבי הארץ, בבית חולים בילינסון בכדי לעבור קורס שחיכינו לו שנתיים : התאמת פסרי. כשיצאנו חזרה הביתה, בסביבות 20:00 היינו נלהבות, מרוגשות וחדורות מטרה: אנחנו רוצות שתדעו שיש דבר נפלא כזה, שנקרא פסרי, והוא יכול לעזור לנשים שחוות סימפטומים של צניחת איברי אגן ודליפת שתן. למרבה הצער, הוא לא מוכר כל כך, ולא מספיק בשימוש, והסיבה היא שיש לו יחסי ציבור גרועים.

אז הנה, פוסט להעלאת יחסי הציבור של הפסרי.

פוסט על הדבר המופלא הזה שנקרא פסרי, התקן שמכניסים לנרתיק ומשפר מיידית סימפטומים של צניחה ודליפה. למי מתאים, למי פחות ולמה יח"צ שלו לא משהו
איזו הדגמה נהדרת של תמיכה

מה זה פסרי בכלל?

פסרי הוא התקן מסיליקון רפואי שנכנס לתוך הנרתיק ומרים את הכל למעלה, קצת כמו טמפון. יש פסרי במגוון צורות בכדי להתאים בדיוק לגוף שלך ולמטרה שבשבילה את רוצה אותו. יש באמת המון סוגים של פסרי, אך שני הנפוצים ביותר הן פסרי בצורת קוביה, ופסרי בצורה טבעת.

את הקוביה מוציאים בכל לילה, או שמשתמשים בה לפעילויות ספציפית, לדוגמה אם את רוצה לרקוד בחתונה ולא לחשוש בכלל, אז את מכניסה את הקוביה לפני ומוציאה כשהגעת הביתה, או כשאת הולכת לאימון משקולות או אירובי מדרגה, או אם הולך להיות לך יום עמוס שבו תהיי הרבה על הרגליים.

הטבעת יכולה להשאר בנרתיק עד חודשיים ואז צריך להוציא ולנקות אותה. אפשר ללמוד להכניס ולהוציא אותה בעצמך, אך יש נשים שמתקשות ולכן מגיעות לרופא או אלינו הפיזיותרפיסטיות בשביל זה. הטבעת לרוב לא מפריעה בזמן קיום יחסי מין עם כניסה לנרתיק.

גם עם הטבעת וגם עם הקוביה, אפשר כמובן ללכת לשירותים ולהתרוקן, ועוד נקודה חשובה: פסרי שמותאם היטב לא אמור לכאוב. בהתחלה יש תחושת לחץ קלה, שחולפת, ואז שוכחים שיש משהו בפנים (:

למה פסרי לצניחה ודליפת שתן זה דבר כל כך מדהים?

במובנים מסוימים פסרי הוא כמה חזייה תומכת. הוא מרים בחזרה את קירות הנרתיק שירדו ומחזיק אותם שם, הוא יכול לתמוך גם בשופכה ובכך למנוע דליפת שתן במאמץ (עיטוש, קפיצה,שיעול). בנוסף, כשהוא בתוך הנרתיק, הוא יכול להקל על שרירי רצפת האגן (לא קל לשרירים להתמודד עם העומס שנוצר עליהם כשיש צניחה), ואפילו לעזור לנרתיק להחלים, לחזור למימדים טובים יותר (אם הוא פעור יותר משהיה).

היתרונות המשמעותיים ביותר של פסרי הם – ההשפעה המיידית – ברגע שמכניסים אותו יש השפעה מיידית על סימפטומים של צניחה או דליפת שתן והעובדה שהפסרי הוא פתרון בטוח וזמין.

תחשבי כמה זה מדהים זה יכול להיות? להכניס את הפסרי ופתאום, לא להרגיש את התחושה המוכרת של הכובד? או להיות מסוגלת סוף סוף לרוץ בלי בעיה. אושר!

פוסט על הדבר המופלא הזה שנקרא פסרי, התקן שמכניסים לנרתיק ומשפר מיידית סימפטומים של צניחה ודליפה. למי מתאים, למי פחות ולמה יח"צ שלו לא משהו
קובייה, תמונה מ https://mamanloupsden.com/2019/01/03/wtf-is-a-pessary/
פוסט על הדבר המופלא הזה שנקרא פסרי, התקן שמכניסים לנרתיק ומשפר מיידית סימפטומים של צניחה ודליפה. למי מתאים, למי פחות ולמה יח"צ שלו לא משהו
טבעת, תמונה מ https://mamanloupsden.com/2019/01/03/wtf-is-a-pessary/

למי פסרי מתאים?

 • לכל אשה שהאנטומיה שלה אחרי לידה יכולה להחזיק את הפסרי במקום, שנוח לה איתו והוא מקל על הסימפטומים שלה.
 • נשים עם צניחות, גם לאחר לידה.
 • נשים עם דליפת שתן במאמץ.
 • נשים שרוצות את התמיכה לפעילות ספציפית, פעילות גופנית או אחרת.
 • נשים שאינן מעוניינות או יכולות לעבור ניתוח.
 • נשים שמרגישות בנוח להקדיש את הזמן ותשומת הלב לדאוג לפסרי שלהן : להכניס, להוציא, לנקות. אם זה פחות מתאים לך, יתכן ופסרי הוא פחות בשבילך.
 • נשים שיש להן את היכולת הקוגניטבית לדאוג לפסרי.

אז למה בכל זאת יש לפסרי יחסי ציבור גרועים?

 • אף אחד לא מרוויח עליו הון כסף.
 • צריך להוציא ולנקות אותו ויש הפרשות שמצטברות עליו.
 • לעיתים אנחנו זקוקים לכמה ניסיונות עד שמוצאים את הגודל והצורה שמתאימה בדיוק לך.
 • מצריך ביקור אצל רופא או פיזיותרפיסטית כדי לוודא שהכל בסדר, שאין פציעות, שהכל מותאם.

לסיכום, פסרי לצניחה ודליפת שתן, הוא אחד הכלים הנהדרים ביותר שיש לנו בתחום של בריאות האשה. נכון, הוא לא מתאים לכולן, וגם כשמשתמשים בו צריך לזכור להוציא, לנקות, ובמקרים מסוימים להשתמש במשחה כמו אובסטין או וגיפם, בכדי לודא שהרירית של הנרתיק לא נפצעת בזמן השימוש, אבל כמה מדהים, מרגש וקסום זה יכול להיות לשנות את חייה של אשה בין רגע, לגרום לכך שתהיה מאושרת יותר ולא תצטרך לחשוב כל רגע על רצפת האגן שלה, רק על ידי הכנסה של תומכן נרתיקי. קסם!!!

לקריאה נוספת על צניחה

פיזיו' רצפת אגן מסבירה ומראה

Picture of יעל זעירי

יעל זעירי

פיזיותרפיסטית ומורה ליוגה, עוסקת בטיפול בכאב ובשיקום רצפת אגן. מאוהבת בגוף האנושי ומאמינה גדולה ביכולת שלו להחלים. ומה עוד? חנונית על!

2 תגובות

  1. חברת מדיפז, אחרי שאת עוברת בדיקה והתאמה אצל רופאה/פיזיותרפיסטית. יש גם בסופר פארם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הניוזלטר שלי הכי מרתק בעולם!
אני רוצה שתרשמי ותצטרפי למסע

הניוזלטר מגיע פעם בחודש למייל

הדברים הכי מעניינים על רצפת האגן והגוף, סיכומי מאמרים, סודות מהקליניקה

שיעורי יוגה מיוחדים בנושאים שונים

רעיונות איך לשלב את היוגה בחיי היום יום

הניוזלטר שלי הכי מרתק בעולם!

אני רוצה שתרשמי ותצטרפי למסע